Trgovina zlatom i srebrom

Trgovanje zlatom i srebrom je špekulativne prirode što znači da uključuje veću vjerovatnoću rizika, ali u isto vrijeme i značajnu priliku za gain. Trgovanje zlatom i srebrom postaje održivo kada dođe do ekonomske krize ili pada tržišta dionica. Iako je trgovanje robom relativno lako, ali je pomalo rizičnije trgovanje i možete izgubiti sav svoj teško zarađeni novac ako ne trgovate strategijom i planiranjem.

Većina ljudi misli da je ulaganje u robu, poput zlata i srebra, oblik kockanja zbog svoje špekulativne prirode. Ali spekulacije se ne bi trebale smatrati čistim oblikom kockanja jer i špekulacije trebaju odgovarajuću strategiju za izvršenje plana i donošenje odluke. Stoga se trgovina polugama može kategorizirati kao trgovina hedžingom špekulativne prirode koja je usvojena kao alternativa trgovanju dionicama kao strategija zaštite od inflacije i ekonomske krize.

Trgovanje robom se zasniva na trgovini fjučersima tako da nema potrebe za razmjenom i isporukom fizičkih roba. Također vam daje dodatnu opciju plaćanja marže u kojoj plaćate samo dio cjelokupnog plaćanja ugovora. Stoga trgovina robama poput zlata i srebra postaje održiva za poboljšanje vašeg portfelja. Zbog toga sve više maloprodajnih investitora sada okreće zlato i srebro kao opciju ulaganja.

Iako trgovina zlatom i srebrom pruža priliku da se mnogo zaradi na ovom tržištu, nedostatak znanja i volatilnost kretanja cijena mogu dovesti do gubitka bogatstva u isto vrijeme. Ovim plemenitim metalima se trguje u velikim količinama jer veliki investitori igraju veliku ulogu u tome i kao rezultat toga, ljuljanja postaju nestabilnija i nepredvidljivija. Stoga mali i mali investitori trebaju Investiciono zlato cena biti oprezni kada ulažu u plemenite metale. Zapamtite što ste manje dobri u znanju i iskustvu, veće su šanse za gubitak. Trgovanje na tržištu robe je pod uticajem ciklusa ponude i potražnje i zaliha. Ovo je također jedna od glavnih prepreka za praćenje smjera tržišta jer dostupnost ovih informacija o potražnji i ponudi nije tako robusna kao tržište dionica. Stoga, držanje na oku ovih faktora za predviđanje buduće cijene postaje neophodno kako bi se izbjegli nepotrebni gubici.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *